Nemzetközi piacra lépésen gondolkodsz? - Jelentkezz az XPAND programra!
A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) által indított XPAND program célja, hogy támogatást nyújtson az innovatív magyar kis- és középvállalkozások számára a nemzetközi piacok meghódításában. A program április 26-án indul, és a részletek a következő linken érhetők el: XPAND Program Facebook Esemény.
Miért ajánljuk ezt a programot?
Az XPAND program különösen azoknak a magyar vállalkozásoknak nyújt értékes lehetőségeket, amelyek szeretnének nemzetközi piacokra lépni, de még nem rendelkeznek elegendő tudással és tapasztalattal ezen a területen. A program segít a vállalkozásoknak megérteni a nemzetközi terjeszkedés folyamatát, a piaci sajátosságokat, valamint gyakorlati tudást és módszertani ismereteket biztosít számukra.
Kiknek ajánljuk?
Az XPAND programot elsősorban azon innovatív kis- és középvállalkozások számára ajánljuk, amelyek már rendelkeznek egy megalapozott üzleti modellel és sikeresen működnek a hazai piacon, de szeretnék kiterjeszteni tevékenységüket nemzetközi szinten. Ideális választás lehet startupok és technológiai vállalkozások számára, akik új piacokat és növekedési lehetőségeket keresnek.
A program részletei és jelentkezés menete
Az XPAND program három fő részből áll: egy helyzetfelmérés, ahol a résztvevők megtudják, milyen feladatokat kell megoldaniuk a nemzetközi piacra lépéshez; egy gyakorlati és módszertani képzés, ahol konkrét ismeretekre tehetnek szert; és egy célpiac-specifikus tudásszerzés, amely konkrét országok piacaira készíti fel őket. A program célpontjai között szerepelnek többek között az Amerikai Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Szingapúr, Németország, Kína és Kazahsztán.
Bódis László, a NIÜ vezérigazgatója hozzáfűzte: "A Nemzeti Innovációs Ügynökség kiemelt célja, hogy az innovatív vállalkozások és startupok ne csak itthon, hanem a külföldi piacokon is sikereket érjenek el. A NIÜ új, XPAND névre keresztelt programjának segítségével a terveink szerint több mint félszáz, külföldi terjeszkedésben gondolkodó magyar innovatív vállalat vérteződhet fel a szükséges tudással, és közülük a legfelkészültebbek ki is juthatnak a legjelentősebb globális piacokra 2024-ben. A célunk, hogy minél több, nemzetközileg is versenyképes magyar tulajdonú innovatív vállalat jöjjön létre, ami a magyar gazdaság növekedésének és versenyképességének záloga"
Hild Imre, az XPAND program szakmai témavezetője kiegészítette: "A nemzetközi piacra lépés kicsit olyan, mint az innováció: nehéz megfogni, de vannak nagyon fontos jellemzői, amelyeket a vállalkozásoknak el kell sajátítaniuk ahhoz, hogy képesek legyenek megjelenni a nemzetközi piacokon. A láthatóság menedzselését meg kell tanulni, el kell tudni mondani, hogy a cégünk miben és miért más, termékünk miért jobb, miért más, mint a potenciális ügyfelek által jelenleg használt és megszokott. Számtalan példa van arra, hogy ha helyesen vezeti magát egy cég a nemzetközi piacra akkor szinte automatikusan kezdik keresni őket a nemzetközi ügyfelek. A 3 alkalomból álló program arról szól, hogyan lehet minél kisebb erőfeszítéssel, hatékonyan eljutni erre a pontra."
Az XPAND program egyedülálló lehetőséget kínál a magyar vállalkozások számára, hogy nemzetközi sikereket érjenek el, és ezzel hozzájáruljanak Magyarország gazdasági fejlődéséhez.
A Nemzeti Innovációs Ügynökségről
A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) küldetése Magyarország innovációs teljesítményének és kapacitásainak magasabb szintre emelése. E cél elérését a NIÜ az innovatív vállalkozói és kutatói utánpótlás erősítésén, az innovatív vállalatok és startupok hazai- és külpiacra jutásának támogatásán, valamint az innováció kultúrájának megteremtésén és az ökoszisztéma nemzetközi láthatóságának növelésén keresztül valósítja meg. Katalizáló ügynökségként kiemelten ösztönözzük az ökoszisztéma szereplői közötti együttműködéseket azok összekapcsolásán keresztül, valamint naprakész, adatalapú információkat nyújtunk az innovációs ökoszisztémáról, annak szereplőiről és eredményeiről.
További információk:
Vékony Zsolt, NIÜ kommunikációs szakértő: vekony.zsolt@niu.hu