Közösen az Innovációért: Magyarország Újra Lendületben
Budapest, 2024. április 30. - A hazai innovációs ökoszisztéma megerősítése és a gazdaság versenyképességének fokozása érdekében, az összefogás fontosságát hangsúlyozva, három vezető szereplő kötött ma együttműködési megállapodást. A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ), a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH), valamint a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) elkötelezetten dolgoznak azért, hogy Magyarország új innovációs lendületet kapjon.
A megállapodást a NIÜ vezérigazgatója, Bódis László, az NKFIH elnöke, Kiss Ádám, valamint a MISZ elnöke, Szabó Gábor írták alá. Ez a partnerség új lehetőségeket teremt a kormányzati innovációs törekvések hatékonyságának növelésére és a hazai vállalkozások versenyképességének erősítésére.
Az ökoszisztéma erősítése kiemelt fontosságú a modern gazdaságokban. Az innováció folyamatos ösztönzése és támogatása elengedhetetlen a fenntartható fejlődés és a versenyképesség szempontjából. Magyarország ezen a téren is vezető szerepre törekszik, és ennek érdekében a kormányzat, az ipar és az akadémia összefogására van szükség.
A megállapodás célja, hogy erősítse a hazai innovációs ökoszisztémát, és elősegítse a kutatás-fejlesztés és innováció területén működő vállalkozások közötti együttműködést és kapcsolatokat. Ennek eredményeként a magyar vállalkozások jobb hozzáférést kapnak az innovációs forrásokhoz és támogatásokhoz, ami elősegíti a termelékenység növekedését és az új piaci lehetőségek kiaknázását.
Az együttműködés kulcsfontosságú ahhoz, hogy Magyarország sikeresen fejlődjön az innováció terén - mondta Bódis László, a NIÜ vezérigazgatója. Csak összefogással és szoros együttműködéssel érhetünk el tartós eredményeket, és hozhatunk létre egy olyan innovációs ökoszisztémát, amely elősegíti az ország gazdasági fejlődését és versenyképességét.
Az aláírt megállapodás új lendületet ad a magyar innováció számára, és biztos alapot teremt a jövőbeli együttműködéseknek és projekteknek. Az összefogás és az innováció kulcsfontosságú tényezők a gazdasági fejlődés és a fenntartható jövő építése szempontjából, és Magyarország elkötelezett abban, hogy a lehető legjobban kihasználja ezeket az előnyöket.